Vieraskirja

Porin Tarmon Pyöräily- ja triathlonjaoston vieraskirja.

Kaikkien viestien on oltava asiallisia. Häiriköinti, herjaukset, provosointi sekä muut moraalisesti arveluttavat aiheet johtavat viestien ennakkotarkastuskäytäntöön. Mukavia käyttökokemuksia! Voit jättää meille myös palautetta.

Kirjoita uusi viesti vieraskirjaan

 
 
 
 
 
 
Tähdellä * merkityt kentät ovat pakollisia. Kirjoita seurasi tai oma blogisivusi www-osoite (vapaaehtoinen)
372 merkintää.
Ilkka V kirjoitti 29.8.2021 klo. 17:45
29.8 SaC maantieajo, RSP:n mestaruusmaantie. Jorma Virtasen muistoajot

55km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP 1.44.53

2) Anu Pörsti PoTa 1.54.0

Miehet

1) Ville Wendelin TuUl 1.27,10

2) Matti Manninen GIF 1.28,48

3) Mikko Salmela TuUl sa.

4) Heino Juha GCC sa.

5) Helmer Haapala TuUl sa.

6) Danny McNab PoTa sa.

7) Kristian Meriluoto TuUl sa.

8) Kyösti Yrjänäinen TuUl sa.

9) Vikke Elonen TuUl sa.

10) Mika Pihkoluoma RSP sa.

11) Mikko Koivu TuUl sa.

12) Ossi Aalto RSP sa.

13) Mika Wikström TuUl sa.

14) Teemu Lindroth TuUl sa.

15) Jyrki Lepistö PoTa 1.29.20

16) Antti Leino TuUl sa.

17) Jouni Suoniemi TuUl sa.

18) Aki Sund RSP 1.30.05

19) Marko Toivonen TuUl 1.35.27

20) Marko Markkanen TuUl sa.

21) Mika Kanerva PoTa 1.39,38

Jonas Krogell TuUl DQ (sijoittui 1:ksi mutta hylättiin mopon peesauksen vuoksi)



SaC

N

1) Sanna Juujärvi RSP

2) Anu Pörsti PoTa

Myl

1) Matti Manninen GIF

2) Danny McNab PoTa

M 40

1) Ossi Aalto RSP

2) Aki Sund RSP

M50

1) Mika Pihkoluoma RSP

2) Jyrki Lepistö PoTa

3) Mika Kanerva PoTa


Piilossa olevat sivut:
Miksa kirjoitti 19.8.2021 klo. 19:03
Viikkotempo 19.8.2021
Lämpötila: 17 astetta, luoteistuulta 5m/s

Jyrki Lepistö - 14.43,9
Ilkka kirjoitti 16.8.2021 klo. 09:32
Su 29.8 Avoimet RSP:n mestaruusmaantieajot "Joken muistoajot"

Sarjat: M ja N 55km

Lähdöt: Naiset 12:00 Miehet 12:30

Paikka: Lähdepellon urheilukeskus, Kodisjoentie 91 Rauma

Ilmoittautuminen ennakkoon: Ilkka Varis 050-5539 012 tai paikanpäällä klo 11:15-11:30

Palkinnot: Pokaalit 3 parhaalle

Reitti: edestakainen reitti, lopussa mäkistä, saattoajo n.2km. Keskiviivaa (tai oletettua ei saa ylittää paitsi maaliin tultaessa.

Osanottomaksu: 10€ (ei koske RSP:n jäseniä)
Akseli Ylikoski kirjoitti 13.8.2021 klo. 11:05
Viikkotempo 12.8.2021
Tuuli: länsi 3 m/s
Lämpötila: 20C

Mika Kanerva 16:21
Akseli Ylikoski 14:33
Matti Manninen 12:39
Timo R. kirjoitti 10.8.2021 klo. 20:18
PoPyKa avoin mestaruustempo (Titaanitempo) Preiviikki 10.8.2021 tulokset
N50 1) Sariitta Pihlajaviita-Gugel PoTa 16.20
2) Anu Pörsti PoPyKa 18.10
M60 1) Pekka Saari KoiIsku 14.18
M50 1) Jyrki Lepistö PoTa/PoPyKa 14.24
2) Ari Niittymäki PoTa 15.15
3) Thomas Schild PoTa 15.24
M40 1) Ossi Aalto RSP 13.59
MYl 1) Juho Keskinen PoTa 13.43
PoPyKa jäsenten välinen sijoitus
N50 1) Anu Pörsti
M50 1) Jyrki Lepistö
Akseli Ylikoski kirjoitti 5.8.2021 klo. 21:00
Viikkotempo 5.8.2021
Tuuli: länsi 3 m/s
Lämpötila: 19C

Iiro Heino 16:01
Tommi Nieminen 16:15
Mika Kanerva 15:54
Ari Niittymäki 15:23
Jyrki Lepistö 14:39
Pekka Saari 14:26
Timo Kari 14:36
Juho Keskinen 14:26
Matti Manninen 12:38
Akseli Ylikoski 15:05
Akseli Ylikoski kirjoitti 29.7.2021 klo. 21:37
Viikkotempo Torstai 29.7.2021
Tuuli: lounas 4 m/s
Lämpötila: 20C

Pekka Kaunisto 15:41
Akseli Ylikoski 15:03
Ville Koivu 15:12
Ossi Aalto 14:14
Jyrki Lepistö 14:49
Joni Loukkola 14:31
Timo R. kirjoitti 22.7.2021 klo. 19:23
Viikkotempo 22.7.2021 tulokset:
Juho Keskinen 13.44
Ossi Aalto 14.13
Akseli Ylikoski 14.49
Essi Hyle 16.13
Timo Lehtonen 17.23
Lämpötila 18,6 astetta
Tuulen suunta luoteistuulta (295°)
Tuuli 5 m/s
Puuska 9 m/s
Elias Viitakoski kirjoitti 15.7.2021 klo. 19:21
Viikkotempo 15.7.2021
27 'C 4 ms ->

Tulokset lähtöjärjestyksessä:
Mika Kanerva 16.05
Jukka Rintala 16.21
Ari Niittymäki 15.17
Jyrki Lepistö 14.23
Jan Runsten 13.16
Juho Keskinen 13.36
Matti Manninen 13.23
Elle kirjoitti 1.7.2021 klo. 22:31
Viikkotempo 1.7.

Joni Loukkola 13:10
Matti Manninen 13:11
Jan Runsten 13:27
Ilkka Varis 14:00
Ossi Aalto 14:16
Timo Kari 14:25
Jyrki Lepistö 14:29
Marko Toivonen 14:59
Ari Niittymäki 15:36
Jukka Rintala 16:52
Timo Lehtonen 16:55
Joonas Ylikahri kirjoitti 24.6.2021 klo. 20:50
24.6.2021 Viikkotempo
Lämpöä 21 astetta ja tuuli 4 m/s
Joonas Ylikahri 13.02
Matti Manninen 13.40 (maantiepyörä)
Pekka Kaunisto 13.43
Jyrki Lepistö 14.19
Pekka Saari 14.27
Akseli Ylikoski 14.53
Mika Kanerva 16.27
Jukka Rintala 16.59
Kiitos kaikille osallistujille ja vapaaehtoisille! Hyvää juhannusta pyöräilevälle kansalle!
Joonas Ylikahri kirjoitti 11.6.2021 klo. 07:45
Viikkotempo 10.6.2021 tulokset

Joni Loukkola 13.55
Jyrki Lepistö 14.23
Pekka Saari 14.27
Ossi Aalto 14.32
Akseli Ylikoski 15.00
Ari Niittymäki 15.28
Teemu Salonen 16.12
Jukka Rintala 16.27
Timo Lehtonen 16.54

Lämpötila 22.5 astetta
Tuuli 2.1 m/s
Tuulen suunta lounaistuulta (245°)
Tuulen puuska 4.9 m/s
Elias Viitakoski kirjoitti 10.6.2021 klo. 11:47
Ilkka Varis:
Korjatut tulokset,
1.6 SaC 1 ja FC1 Tempo 10km

Naiset

1) Sanna Juujärvi RSP116.13,27

2) Anu Pörsti PoPyka 18.57,56

Miehet Yl

1) Matti Manninen GIF 13.01,38

2) Joni Loukkola CCH-IH 13.25,99

3) Joonas Ylikahri PoTa 13.32,06

4) Juho Keskinen PoTa 13.47,84

5) Pekka Kaunisto PoTa 13.47,86

6) Joonas Peltonen PoTa 14.16,52

7) Danny McNab PoTa 14.32,20

8) Pekka Saari KoiIsku 14.51,59

M40

1) Ilkka Varis RSP 14.29,91

2) Teemu Salonen PoTa 14.50,43

3) Ossi Aalto RSP 15.02,47

M50

1) Mika Pihkoluoma RSP 13.51,97

2) Jyrki Lepistö PoTa 14.39, 16

3) Ari Niittymäki PoTa 15.55,55

4) Timo Rapeli RSP 16.41,64

M60

1) Timo Lehtonen SäkYr 16.01,30

Cup-Sarja

1) Matti Manninen GIF 13.01,38

2) Joni Loukkola CCH-IH 13.25,99

3) Joonas Ylikahri PoTa 13.32,06

4) Juho Keskinen PoTa 13.47,84

5) Pekka Kaunisto PoTa 13.47,86

6) Mika Pihkoluoma RSP 13.51,97

7) Joonas Peltonen PoTa 14.16,52

8) Ilkka Varis RSP 14.29,91

9) Danny McNab PoTa 14.32,20

10) Jyrki Lepistö PoTa 14.39,16

11) Teemu Salonen PoTa 14.50,43

12) Pekka Saari KoiIsku 14.50,59

13) Ossi Aalto RSP 15.02,47

14) Ari Niittymäki PoTa 15.55,55

15) Timo Rapeli RSP 16,41,64
Joonas Ylikahri kirjoitti 3.6.2021 klo. 20:54
Vuoden 2021 viikkotemmot Lattomerellä laitettiin käyntiin kauniissa säässä! Lämpöä 20 C ja tuulta 2 m/s lännestä.

Juho Keskinen 13.43
Joni Loukkola 14.08
Jyrki Lepistö 14.25
Ossi Aalto 14.25
Ari Niittymäki 15.32
Tommi Nieminen 15.51
Ville Koivu 16.27
Mikko Rajakangas 16.51
Jukka Rintala 16.53
Timo Lehtonen 16.58
Rauno Tuomi 17.47

Kiitos kaikille osallistujille ja vapaaehtoisille Juho Keskiselle ja Inge Haugenille!
Jari W kirjoitti 26.9.2020 klo. 17:10
Satakunnnan maastopyöräilyn mestaruuskilpailut
Hiittenharju, Koiviston Isku ry

420 m rata
M-4: 1. Frans Peltonen PoTa 2:34

4,7 km rata:
M-8: 1. Julius Porri PoTa 28:43
M-10: 1. Kristofer Kuusisto PoTa 21:45
M-12: 1. Valtteri Salonen PoTa 32:25
N-16: 1. Karoliina Kuusisto PoTa 20:17
N-50: 1. Anu Pörsti PoPyKa 31:35

9,4 km:
Naiset: 1. Sanna Juujärvi RSP 47:57 (kierrosajat 23.53 ja 24:04). 2. Elle Porri PoTa 50:59 (28:43 ja 22:16)

14,1 km:
Miehet: Joonas Peltonen DNF (17:48)
M-40: 1. Mikko Setälä PoTa 50:09 (16:58, 16:47 ja 16:24), 2. Ossi Aalto 50:34 (16:58, 16:47 ja 16:54)
M-50: 1. Mika Pihkoluoma RSP 52:24 (17:08, 17:37 ja 17:39), 2. Jyrki Lepistö PoTa 56:57 (17:34, 19:12 ja 20:11)
M-60: 1. Pekka Saari KoiIsku 58:51 (18:54, 19:54 ja 20:03)
Timo R. kirjoitti 21.9.2020 klo. 12:29
Satakuntacup 8. osakilpailu, Maasto, Massi, Ulvila. 19.9.2020.

1 kierros

M-4: 1) Frans Peltonen PoTa N/A

2 kierrosta

M-6: 1) Santeri Salonen PoTa N/A

4,3 km

M-6: 1) Bruno Peltonen PoTa 38.20

M-8: 1) Julius Porri PoTa 33.53
2) Lauri Karres PoTa 38.20

N-8: 1) Sanni-Sofia Numminen PoTa 38.25

M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 22.35
2) Aatu Granroth PoTa 25.55

M-12: 1) Valtteri Salonen PoTa 28.51
2) Tuomas Koivuniemi PoTa 28.52

8,6 km

N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 44.45

N: 1) Elle Porri PoTa 48.4
2) Sanna Juujärvi RSP DNF

13 km

M -yl: 1) Matti Manninen GIF 44.05
2) Joonas Ylikahri PoTa 44.45
3) Jan Runsten PoTa 49.03
4) Pekka Kaunisto PoTa 51.37
5) Joonas Peltonen PoTa 52.58
6) Pekka Saari KoiIsku 57.23

M-40: 1) Ossi Aalto RSP 49.57
2) Teemu Salonen PoTa 54.26

M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP DNF



Cuo-sarja: 1) Matti Manninen GIF 44.05
2) Joonas Ylikahri PoTa 44.45
3) Jan Runsten PoTa 49.03
4) Ossi Aalto RSP 49.57
5) Pekka Kaunisto PoTa 51.37
6) Joonas Peltonen PoTa 52.58
7) Teemu Salonen PoTa 54.26
8) Pekka Saari KoiIsku 57.23
Ilkka V kirjoitti 6.9.2020 klo. 17:56
6.9 Jorma Virtasen muistoajot, SaC maantie, FC7 ja RSP:n mest.maantie

Maantie 31km Naiset
1) Sari Auramaa TuUl 1.00,00
2) Essi Hyle PoTa sa.
3) Sanna Juujärvi RSP sa.
4) Anu Pörsti PoPyka 1.02,27

Maantie 54km Miehet
1) Matti Manninen GIF 1.22,00 (1. Myl)
2) Timo Torpo RSP sa. (1.M40)
3) Joonas Ylikahri PoTa sa. (2.Myl)
4) Joni Loukkola CCH-IH 1.24,40 (3.Myl)
5) Danny McNab PoTa sa. (4.Myl)
6) Mika Pihkoluoma RSP sa. (1.M50)
7) Teemu Lindroth TuUl sa. (2.M40)
8) Mikko Setälä PoTa sa. (3.M40)
9) Juha Vilhola PoTa sa. (5.Myl)
10) Pekka Kaunisto PoTa 1.26,45 (6.Myl)
11) Jyrki Lepistö PoTa sa. (2.M50)
12) Akseli Ylikoski PoTa sa. (1.M18)
13) Pekka Saari KoiIsku sa. (7.Myl)
14) Ilkka Varis RSP sa. (4.M40)
15) Aki Sund RSP sa. (8.Myl)
16) Joonas Peltonen PoTa sa.(9.Myl)
17) Ossi Aalto RSP 1.31,55 ( 5.M40)
18) Timo Rapeli RSP sa.(3.M50)
19) Inge Haugen PoTa 1.33,20 (4.M50)


Piilossa olevat sivut:
@Bulkkaaja
Timo R. kirjoitti 27.8.2020 klo. 19:32
Viikkotempo 27.8.2020 tulokset

Kare Kaskinen 13.47
Joni Loukkola 14.19
Jape Kuusisito 14.19
Pekka Saari 14.45
Jyrki Lepistö 14.52
Akseli ylikoski 15.05
Ari Niittymäki 15.27

Lämpötila 16,3 astetta
Tuuli 3 m/s
Tuulen suunta luoteistuulta (325°)
Tuulen puuska 7 m/s
Sade 0 mm (18:00-19:00)
Näkyvyys 50 km
Pilvisyys Selkeää (0/8)
Mikko R kirjoitti 20.8.2020 klo. 19:58
Viikkotempo 20.8.2020 tulokset

Lämpötila n. 22 astetta.
Ajettiin käytännössä tyvenessä, luoteistuulta n. 1.5m/s

Konsta Tikka - 13.44
Kare Kaskinen - 13.49
Jape Kuusisto - 14.24
Jarmo Salo - 14.47
Ari Niittymäki - 15.15
Elle Porri - 16.29
Jari W kirjoitti 18.8.2020 klo. 21:12
Maantiepyöräilyn Satakunnan Mestaruuskilpailut
18.8.2020 Lattomeri

1 kierros, 21 km:
M-10 1. Kristofer Kuusisto PoTa 1.12.11
2 kierrosta 36 km:
N-16 1. Karoliina Kuusisto PoTa 1.07.26
N-50 1. Anu Pörsti PoPyKa 1.07.22
M-70 1. Jukka Rintala PoTa 1.07.15
3 kierrosta
M-14 1. Sebastian Kuusisto PoTa 1.26.46
M-40 Mikko Setälä PoTa DNF
M-50 1. Jyrki Lepistö PoTa 1.26.46
Miehet: 1. Matti Manninen GIF 1.18.05, 2. Danny McNab PoTa sa, 3. Pekka Kaunisto PoTa sa, 4, Joonas Ylikahri PoTa sa, 5. Joonas Peltonen PoTa sa

Kiitos kaikille kilpailijoille ja toimitsijoille.
AriN kirjoitti 13.8.2020 klo. 21:14
Viikkotempo 13.8.2020
Keli oli koree, kellomiehenä toimi Leena, Koiviston Isku...
Jukka Rintala 16.13
Tommi Nieminen 15.45
Essi Hyle 16.15
Ari Niittymäki 15.01
Jyrki Lepistä 14.28
Pekka Saari 14.29
Janne Kallio 13.46
J-M Hautaniemi 14.14
Jape Kuusisto 14.42
Marko Lampela 13.47
Joni Loukkola 13.58
Pekka Kaunisto 14.00
Joonas Ylikahri 12.59
Mikko Setälä 14.09
Jarmo Salo 15.11
Timo R. kirjoitti 11.8.2020 klo. 19:49
PoPyka Mestaruus, Titaanitempo 10 km Preiviikki

N50
1) Sariitta Pihlajaviita-Gugel PoTa 14.57
2) Anu Pörsti PoPyKa 18.12
M65
1) Simo Onnela PoPyKa 20.02
M60
1) Pekka Saari KoiIsku 14.17
M50
1) Jyrki Lepistö PoTa/PoPyKa 14.44
2) Ari Niittymäki PoTa 14.51
3) Jarmo Salo PoTa 15.09
MYl
1) Matti Manninen GIF 13.12
2) Danny McNab PoTa 13.59
3) Joni Loukkola CCH-IH/PopyKa 14.00
4) Mikko Rajakangas PoTa/PoPyKa 17.16
Timo R. kirjoitti 7.8.2020 klo. 12:11
SaM Tempo 10 km tuloksetSatakunnan mestaruus tempo 4.8 10km
NYL 1)Sanna Juujärvi RSP 15,38,44 N50 1.)Anu Pörsti PoPyKa 18.39,30
P10 1)Kristopher Kuusisto PoTa 24.44,45 T16 1)Karoliina Kuusisto PoTa 18.49,51
MYL 1)Joonas Ylikahri PoTa 13.14,30, 2)Janne Pohjalainen PoTa 13.26,49, 3)Joonas
Peltonen PoTa 14.14,16, 4)Pekka Kaunisto PoTa 14.16,24, 5)Danny McNab PoTa
14.17,36 M60 1)Pekka Saari KoiIsku 14.31,05 M50 1)Mika Pihkoluoma RSP 13.48,01,
2)Ari Niittymäki PoTa 15.09,04 M40 1)Ilkka Varis RSP 14.11,17, 2)Teemu Salonen
PoTa 14.29,26, 3)Ossi Aalto RSP 15.05,05
Joonas Ylikahri kirjoitti 6.8.2020 klo. 21:23
6.8.2020 kilvoiteltiin jälleen Lattomeren viikkotemmossa. Tuulta 3 m/s lännestä ja lämpöä 19 astetta.
Joonas Ylikahri 13.03
Jan Runsten 13.34
Mikko Setälä 14.00
Pekka Saari 14.16
Juha-Matti Hautaniemi 14.20
Jyrki Lepistö 14.41
Akseli Ylikoski 15.00
Jarmo Salo 15.11
Tommi Nieminen 15.35
Essi Hyle 15.48
Jukka Rintala 16.17
Iiro Heino 16.39
Kiitos osallistujille ja vapaaehtoisille!
Akseli Ylikoski kirjoitti 30.7.2020 klo. 21:17
Viikkotempo 30.7

Keli oli erinomainen ja porukkaakin ihan kivasti.
Lämpötila n. 20 astetta
Tuuli: lounas 2m/s

Jukka Rintala 16.16
Essi Hyle 15.53
Timo Kari (maantie) 14.59
Tommi Nieminen (maantie) 16.04
Ari Niittymäki 15.22
Akseli Ylikoski 14.40
Jyrki Lepistö 14.54
Juha-Matti Hautaniemi 14.28
Jape Kuusisto 14.12
Pekka Saari 14.16
Matti Manninen 13.20
Joni Loukkola 13.21
Timo R. kirjoitti 30.7.2020 klo. 16:25
Korjatut SaC 7 tulokset

Satakuntacup 7. osakilpalu, pitkä tempo, Harjunpää
10 km
M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 19.12
M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 17.17
N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 18.13
30 km
N: 1) Sanna Juujärvi RSP 48.01 2) Essi Hyle PoTa 48.25 3) Riitta Heinonen PoTa 51.52 4) Elle Porri PoTa 53.11 5) Anu Pörsti PoPyKa 58.32
M-18: 1) Akseli Ylikoski PoTa 46.25
M-40: 1) Teemu Salonen PoTa 43.42 2) Mikko Setälä PoTa 44.45 3) Juha-Matti Hautaniemi PoTa 45.22 4) Ossi Aalto RSP 47.32
M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 42.16 2) Marko Lampela PoTa 42.27 3) Jape Kuusisto PoTa 43.56 4) Jyrki Lepistö PoTa 44.43 5) Ari Niittymäki PoTa 48.59
M-70: 1) Jukka Rintala PoTa 51.29 2) Markku Koskihaka SäkY 59.49
M -yl: 1) Jarkko Niemi Continental-Focus 39.27 2) Joonas Ylikahri PoTa 39.49 3) Joni Loukkola CCH-IH 41.18 4) Kare Kaskinen PoTa 41.27 5) Janne Pohjalainen PoTa 41.31 6) Pekka Kaunisto PoTa 43.42 7) Joonas Peltonen PoTa 44.08 8) Pekka Saari KoiIsku 44.43 9) Danny McNab PoTa 45.43 10) Johannes Heinilä PoTa 49.11
Cup-sarja: 1) Jarkko Niemi Continental-Focus 39.27 2) Joonas Ylikahri PoTa 39.49 3) Joni Loukkola CCH-IH 41.18 4) Kare Kaskinen PoTa 41.27 5) Janne Pohjalainen PoTa 41.31 6) Mika Pihkoluoma RSP 42.16 7) Marko Lampela PoTa 42.27 8) Teemu Salonen PoTa 43.42 8) Pekka Kaunisto PoTa 43.42 10) Jape Kuusisto PoTa 43.56 11) Joonas Peltonen PoTa 44.08 12) Jyrki Lepistö PoTa 44.43 13) Pekka Saari KoiIsku 44.43 14) Mikko Setälä PoTa 44.45 15) Juha-Matti Hautaniemi PoTa 45.22 16) Danny McNab PoTa 45.43 17) Akseli Ylikoski PoTa 46.25 18) Ossi Aalto RSP 47.32 19) Ari Niittymäki PoTa 48.59 20) Johannes Heinilä PoTa 49.11
Timo R. kirjoitti 28.7.2020 klo. 23:50
Satakuntacup 7. osakilpalu, pitkä tempo, Harjunpää
10 km
M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 19.12
M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 17.17
N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 18.13
30 km
N: 1) Sanna Juujärvi RSP 48.01 2) Anu Pörsti PoPyKa 58.32
M-18: 1) Akseli Ylikoski PoTa 46.25
M-40: 1) Teemu Salonen PoTa 43.42 2) Mikko Setälä PoTa 45.40 3) Ossi Aalto RSP 47.32
M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 42.16 2) Jyrki Lepistö PoTa 44.43 3) Ari Niittymäki PoTa 48.59
M-70: 1) Jukka Rintala PoTa 51.29 2) Markku Koskihaka SäkY 59.49
M -yl: 1) Jarkko Niemi Continental-Focus 39.27 2) Joonas Ylikahri PoTa 39.49 3) Joni Loukkola CCH-IH 41.18 4) Janne Pohjalainen PoTa 41.31 5) Pekka Kaunisto PoTa 43.42 6) Joonas Peltonen PoTa 44.08 7) Danny McNab PoTa 45.43 8) Johannes Heinilä PoTa 49.11
Cup-sarja: 1) Jarkko Niemi Continental-Focus 39.27 2) Joonas Ylikahri PoTa 39.49 3) Joni Loukkola CCH-IH 41.18 4) Janne Pohjalainen PoTa 41.31 5) Mika Pihkoluoma RSP 42.16 6) Teemu Salonen PoTa 43.42 6) Pekka Kaunisto PoTa 43.42 8) Joonas Peltonen PoTa 44.08 9) Jyrki Lepistö PoTa 44.43 10) Mikko Setälä PoTa 45.40 11) Danny McNab PoTa 45.43 12) Akseli Ylikoski PoTa 46.25 13) Ossi Aalto RSP 47.32 14) Ari Niittymäki PoTa 48.59 15) Johannes Heinilä PoTa 49.11
Timo R. kirjoitti 23.7.2020 klo. 19:21
Viikkotempo 23.7.2020 tulokset

Jyrki Lepistö 14.44
Aksli ylikoski 14.51
Ari Niittymäki 15.09
Timo Lehtonen 16.38

Lämpötila 14,1 ?
Tuuli 5 m/s
Tuulen suunta länsituulta (285°)
Tuulen puuska 11 m/s
Sade 0 mm (18:00-19:00)
Pilvisyys Pilvistä (8/8)
Timo R. kirjoitti 22.7.2020 klo. 10:45
Satakuntacupin 3. osakilpailu
Kortteli, Palstakallio, Söörmarkku 21.7.2020, järjestäjänä PoTa

1 kierros 2 km M-6: 1) Santeri Salonen PoTa 5.03 2) Joonas Seikola PoTa 7.24 M-8: 1) Julius Porri PoTa 4.14 2) Emil Anttila PoTa 4.39
2 kierrosta 4 km M-10: 1) Joona Luoma PoTa 8.18 2) Elias Tuomola PoTa 8.38 3) Frans Anttila PoTa 9.05 4) Onni Niemi Continental-Focus 11.26 M-12: 1) Emil Kehusmaa PoTa 11.26
4 kierrosta 8 km M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 15.29 M-12: 1) Valtteri Salonen PoTa 16.52 M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 12.16 2) Leo Fabig PoTa 12.16 N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 13.45 N: 1) Sanna Juujärvi RSP 13.03 2) Anu Pörsti PoPyKa 14.05
10 kierrosta 20 km M-18: 1) Tuomas Holopainen KoiIs 27.54 2) Akseli Ylikoski PoTa 29.35 M-40: 1) Mikko Setälä PoTa 27.03 M-40: 1) Ossi Aalto RSP 30.00 3) Teemu Salonen PoTa 30.03 M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 27.49 2) Jyrki Lepistö PoTa 29.43 M -yl: 1) Jarkko Niemi Continental-Focus 25.55 2) Matti Manninen GIF 26.28 3) Arto Vainionpää Jurman Voima 26.28 4) Joonas Ylikahri PoTa 26.30 5) Jan Runsten PoTa 27.04 6) Pekka Kaunisto PoTa 27.47
Cup-Sarja 1) Jarkko Niemi Continental-Focus 25.55 2) Arto Vainionpää Jurman Voima 26.28 3) Matti Manninen GIF 26.28 4) Joonas Ylikahri PoTa 26.30 5) Mikko Setälä PoTa 27.03 6) Jan Runsten PoTa 27.04 7) Pekka Kaunisto PoTa 27.47 8) Mika Pihkoluoma RSP 27.49 9) Tuomas Holopainen KoiIs 27.54 10) Akseli Ylikoski PoTa 29.35 11) Jyrki Lepistö PoTa 29.43 12) Ossi Aalto RSP 30.00 13) Teemu Salonen PoTa 30.03
Akseli Ylikoski kirjoitti 16.7.2020 klo. 21:57
Viikkotempo 16.7.2020
Lämpötila 20 astetta
Tuuli: luode 5 m/s

Timo Lehtonen 16.44
Jukka Rintala 16.14
Tommi Nieminen 16.08
Timo Kari 15.45
Akseli Ylikoski 15.25
Ari Niittymäki 15.19
Jyrki Lepistö 14.39
Teemu Salonen 14.16
Janne Huhtala 14.57
Joonas Ylikahri kirjoitti 8.7.2020 klo. 07:22
Satakuntacup 6. osakilpailu, Maantie Harjakangas 07.07.2020
8 km
M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 20.3
33 km
M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 58.48 2) Leo Fabig PoTa s.a.
N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 1.02.13
N: 1) Sanna Juujärvi RSP 1.00.13 2) Anu Pörsti PoPyKa 1.07.05
55 km
M-18: 1) Akseli Ylikoski PoTa 1.13.43
M-40: 1) Mikko Setälä PoTa 1.10.52
M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 1.10.52 2) Jyrki Lepistö PoTa s.a.
M -yl: 1) Janne Pohjalainen PoTa 1.09.08 2) Antti Träskelin Team Velo s.a. 3) Matti Manninen Chebici 1.10.15 4) Joonas Ylikahri PoTa s.a. 5) Joni Loukkola CCH-IH 1.10.52 6) Juho Keskinen PoTa s.a. 7) Joonas Peltonen PoTa s.a. 8) Danny McNab PoTa s.a. 9) Jan Runsten PoTa s.a. 10) Arto Vainionpää Jurman Voima s.a. 11) Pekka Kaunisto PoTa s.a. 12) Juha Wilhola PoTa 1.12.27

CUP-Sarja 1) Janne Pohjalainen PoTa 1.09.08 2) Antti Träskelin Team Velo s.a. 3) Matti Manninen Chebici 1.10.15 4) Joonas Ylikahri PoTa s.a. 5) Mika Pihkoluoma RSP 1.10.52 6) Joni Loukkola CCH-IH s.a. 7) Juho Keskinen PoTa s.a. 8) Joonas Peltonen PoTa s.a. 9) Danny McNab PoTa s.a. 10) Mikko Setälä PoTa s.a. 11) Jan Runsten PoTa s.a. 12) Arto Vainionpää Jurman Voima s.a. 13) Jyrki Lepistö PoTa s.a. 14) Pekka Kaunisto PoTa s.a. 15) Juha Wilhola PoTa 1.12.27 16) Akseli Ylikoski PoTa 1.13.43
Ari Niittymäki kirjoitti 3.7.2020 klo. 05:05
Viikkotempo 2.7.
Tänään sokerista tehdyt olivat jääneet kotiin; vettä tuli kuin aisaa, hieman rakeita, tuulta oli sekä vasten että myöden. Lämmintä oli mukavat +15. Koiviston Iskun puolesta kiitokset Akselin isälle ja koutsille sekä Leenalle, jotka toimivat kello- ja tikkarimiehinä!
Akseli Ylikoski 16.09
Timo Lehtonen 17.14
Ari Niittymäki 15.09
Joni Loukkola 14.15
Juho Keskinen 14.00
Joonas Ylikahri kirjoitti 25.6.2020 klo. 21:13
Tulikuumassa (+29) torstai-illassa 25.6.2020 kokoontui jälleen yhteen Porin seudun kerma viikkotemmon merkeissä ratkomaan Lattomeren kuninkaallisten tittelit. Maltillisen tuulen (4 m/s lännestä) piiskatessa paikallisten pyöräilijäsankareiden ja triathlontähtien huippuunsa viritettyjä vartaloita moni ylsi omiin ennätyksiinsä huimassa rillerissä kesäillan huumassa.
Juho Keskinen 13.20 (PB)
Jan Runsten 13.30
Joonas Ylikahri 13.42 (maantie)
Marko Lampela 13.54
Jyrki Lepistö 14.25
Juha Wilhola 14.53 (PB, maantie)
Ari Niittymäki 15.18
Essi Hyle 15.30 (PB)
Thomas Schild15.31
Niko Granfors 15.37
Inge Haugen 15.51
Tommi Nieminen 15.53
Sariitta Pihlajaviita-Gugel 15.58
Akseli Ylikoski 16.18 (PB, maantie)
Jukka Rintala 16.22
Timo Lehtonen 16.56
Lauri Huhtasalo 18.19 (maantie)
Kiitos runsaalle osallistujajoukolle ja pahoittelut ettei kaikki yksityiskohdat oivasta kilpailijajoukostamme jää harvaan päähän! Ja erityisen iso kiitos vapaaehtoisille, Joonas Ylikahri, Raine Ylikoski ja Taru Raita! Ensi viikolla myös mukaan!
Pekka Kaunisto kirjoitti 18.6.2020 klo. 20:47
Viikkotempo 18.6.2020 tulokset

Juho Keskinen PoTa 13.28 (PB)

Eero Tiuttu IK-32 13.53 (maantiepyörä)

Jyrki Lepistö PoTa 14.42

Ari Niittymäki PoTa 15.18

Akseli Ylikoski PoTa 16.01 (PB/maantiepyörä)

Jukka Rintala PoTa 16.30

Kirkas sää
Lämpötila sopiva
Tuuli erinomainen

Hyvää Juhannusta!
Timo R. kirjoitti 17.6.2020 klo. 12:16
Jos noissa tuloksissa on jotain häikkää, niin noottia vaan. Tekevälle sattuu ja joskus menee rivit sekaisin. Näpyttelyvirheetkään eivät ole harvinaisia.
Timo R. kirjoitti 17.6.2020 klo. 12:06
Satakunta Cup pisteet 2020 sarjoittain
Loppu-
pisteet
Sij. Sarja Nimi Seura 6 osakilp.
1) M-10 Kristofer Kuusisto PoTa 60
1) M-14 Sebastian Kuusisto PoTa 60
2) M-14 Aleksi Henttinen PoTa 34
1) N-16 Karoliina Kuusisto PoTa 57
2) N-16 Silja Henttinen PoTa 37
1) N Anu Pörsti PoPyKa 54
2) N Sanna Eronen KoiIsku 37
3) N Sanna Juujärvi RSP 20
1) M-70 Jukka Rintala PoTa 52
1) M-50 Mika Pihkoluoma RSP 60
2) M-50 Jyrki Lepistö PoTa 49
3) M-50 Marko Eronen KoiIs 32
4) M-50 Ari Niittymäki PoTa 15
5) M-50 Timo Rapeli RSP 13
1) M-40 Teemu Salonen PoTa 57
2) M-40 Mikko Setälä PoTa 37
3) M-40 Aki Henttinen PoTa 30
4) M-40 Ossi Aalto RSP 17
1) M-18 Akseli Ylikoski PoTa 40
1) M -yl Joonas Ylikarhi PoTa 53
2) M -yl Jan Runsten PoTa 52
3) M -yl Juho Keskinen PoTa 49
4) M -yl Danny McNab PoTa 37
5) M -yl Pekka Kaunisto PoTa 34
6) M -yl Joonas Peltonen PoTa 32
7) M -yl Joonas Heinilä PoTa 31
8) M -yl Hiski Eronen KoiIsku 18
9) M -yl Juha Wilhola PoTa 17
Timo R. kirjoitti 17.6.2020 klo. 12:05
Satakunta Cup 2020 pisteet cup-sarjassa
pisteet
Sij. Sarja Nimi Seura 6 osakilp.
1) M -yl Joonas Ylikarhi PoTa 51
2) M -yl Jan Runsten PoTa 50
3) M -yl Juho Keskinen PoTa 45
4) M-50 Mika Pihkoluoma RSP 40
5) M -yl Danny McNab PoTa 29
6) M -yl Pekka Kaunisto PoTa 27
7) M-40 Mikko Setälä PoTa 26
7) M-40 Teemu Salonen PoTa 26
9) M -yl Joonas Peltonen PoTa 23
10) M-50 Jyrki Lepistö PoTa 17
11) M-50 Marko Eronen KoiIs 12
12) M -yl Hiski Eronen KoiIsku 10
13) M-40 Ossi Aalto RSP 9
14) M -yl Joonas Heinilä PoTa 6
15) M-50 Ari Niittymäki PoTa 5
15) M-18 Akseli Ylikoski PoTa 5
17) M -yl Juha Wilhola PoTa 4
18) M-50 Timo Rapeli RSP 3
19) M-40 Aki Henttinen PoTa 2
Timo R. kirjoitti 17.6.2020 klo. 10:29
Satakunta Cup 4.osakilpailu, rata, lyhyet matkat

80 m N-4: 1) Emma Olenius PoTa 28,0
200 m M-4: 1) Frans Peltonen PoTa 43,3 M-6: 1) Bruno Peltonen PoTa 33,5 2) Jasper Seikola PoTa 36,8 3) Tommy Auvinen PoTa 42,5 4) Joonas Seikola PoTa 48,0
500 m N-8: 1) Sanni-Sofia Numminen PoTa 1.11,1 M-8: 1) Julius Porri PoTa 1.06,2 M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 58,4 M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 43,9 2) Aleksi Henttinen PoTa 55,5 N-16: 1) Silja Henttinen PoTa 53,9 2) Karoliina Kuusisto PoTa 54,5 N: 1) Sanna Eronen KoiIsku 55,6 2) Anu Pörsti PoPyKa 1.00,5
1000 m M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 1.25,5 2) Marko Eronen KoiIs 1.27,3 3) Jyrki Lepistö PoTa 1.32,3 M-40: 1) Mikko Setälä PoTa 1.24,3 2) Teemu Salonen PoTa 1.27,9 3) Aki Henttinen PoTa 1.47.0 M-18: 1) Akseli Ylikoski PoTa 1.30,7 M -yl: 1) Jan Runsten PoTa 1.22,7 2) Juho Keskinen PoTa 1.24,6 3) Danny McNab PoTa 1.24,7 4) Joonas Ylikarhi PoTa 1.25,1 5) Pekka Kaunisto PoTa 1.25,7 6) Hiski Eronen KoiIsku 1.27,4 7) Joonas Peltonen PoTa 1.27,7 8) Juha Wilhola PoTa 1.29,4
CUP-sarja M -yl: 1) Jan Runsten PoTa 1.22,7 2) Mikko Setälä PoTa 1.24,3 3) Juho Keskinen PoTa 1.24,6 4) Danny McNab PoTa 1.24,7 5) Joonas Ylikarhi PoTa 1.25,1 6) Mika Pihkoluoma RSP 1.25,5 7) Pekka Kaunisto PoTa 1.25,7 8) Marko Eronen KoiIs 1.27,3 9) Hiski Eronen KoiIsku 1.27,4 10) Joonas Peltonen PoTa 1.27,7 11) Teemu Salonen PoTa 1.27,9 12) Juha Wilhola PoTa 1.29,4 13) Akseli Ylikoski PoTa 1.30,7 14) Jyrki Lepistö PoTa 1.32,3 15) Aki Henttinen PoTa 1.47,0

Satakunta Cup 5.osakilpailu, rata, pitkät matkat

2000 m M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 3.592 M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 3.11,4 2) Aleksi Henttinen PoTa 4.09,1 N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 3.43,6 2) Silja Henttinen PoTa 4.01,9 N: 1) Anu Pörsti PoPyKa 4.04,6 2) Sanna Eronen KoiIsku 4.07,7
3000 m M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 4.32,6 2) Jyrki Lepistö PoTa 4.49,8 3) Marko Eronen KoiIs 4.54,7 M-40: 1) Teemu Salonen PoTa 4.37,8 2) Mikko Setälä PoTa 4.40,3 3) Aki Henttinen PoTa 6.16,4 M-18: 1) Akseli Ylikoski PoTa 5.04,3 M -yl: 1) Joonas Ylikarhi PoTa 4.15,8 2) Juho Keskinen PoTa 4.24,1 3) Jan Runsten PoTa 4.30,5 4) Joonas Peltonen PoTa 4.39,7 5) Danny McNab PoTa 4.40,1 6) Pekka Kaunisto PoTa 4.44,1 7) Juha Wilhola PoTa 4.52,3 8) Hiski Eronen KoiIsku 4.59,1
CUP-sarja M -yl: 1) Joonas Ylikarhi PoTa 4.15,8 2) Juho Keskinen PoTa 4.24,1 3) Jan Runsten PoTa 4.30,5 4) Mika Pihkoluoma RSP 4.32,6 5) Teemu Salonen PoTa 4.37,8 6) Joonas Peltonen PoTa 4.39,7 7) Mikko Setälä PoTa 4.40,3 8) Danny McNab PoTa 4.40,1 9) Pekka Kaunisto PoTa 4.44,1 10) Jyrki Lepistö PoTa 4.49,8 11) Juha Wilhola PoTa 4.52,3 12) Marko Eronen KoiIs 4.54,7 13) Hiski Eronen KoiIsku 4.59,1 14) Akseli Ylikoski PoTa 5.04,3 15) Aki Henttinen PoTa 6.16,4
Timo R. kirjoitti 11.6.2020 klo. 18:57
Viikkotempo 11.6.2020 tulokset

Jan Runsten PoTa 13.25
Juho Keskinen PoTa 13.41
Ilkka Varis RSP 13.58
Joni Loukkola CCH 14.23
Jyrki Lepistö PoTa 14.33
Pekka Saari KoiIsku 14.34
Ari Niittymäki PoTa 15.24
Niko Granfors PoTa 15.42
Essi Hyle PoTa 15.44
Tommi Nieminen PoTa 16.08
Jukka Rintala PoTa 16.20
Akseli Ylikoski PoTa 16.25
Jussi Hakoniemi PoTa 16.34

Kirkas sää
Lämpötila 24,5 astetta
Tuuli 2,3 m/s
Tuulen suunta koillistuulta (60°)
Tuulen puuska 5,3 m/s
AriN kirjoitti 4.6.2020 klo. 20:34
4.6.2020
Maailman ensimmäinen Lattis tänä suvena. Lämmintä oli, eikä tuullu juur lainka.
Jukka Rintala 16.18
Timo Lehtonen 16.41
Ari Niittymäki 15.06
Jyrki Lepistö 14.34
Niko Granfors 15.34
Pekka Saari 15.23
Tommi Nieminen 15.55
Essi Hyle 16.08
Matti Manninen 13.55
Juho Keskinen 13.43
Joni Loukkola 13.52
Timo R. kirjoitti 3.6.2020 klo. 16:02
Satakuntacupin 1. osakilpailu ja Firma-cup, Tempo, Rauma 2.6.2020
M-10: 1) Kristofer Kuusisto PoTa 22.58 M-14: 1) Sebastian Kuusisto PoTa 16.47 N-16: 1) Karoliina Kuusisto PoTa 19.01 N: 1) Sanna Juujärvi RSP 16.09 2) Anu Pörsti PoPyKa 18.54 M-40: 1) Teemu Salonen PoTa 14.29 2) Ossi Aalto RSP 16.19 M-50: 1) Mika Pihkoluoma RSP 13.42 2) Jyrki Lepistö PoTa 14.51 3) Ari Niittymäki PoTa 15.42 4) Timo Rapeli RSP 16.24 M-70: 1) Jukka Rintala PoTa 17.15 M -yl: 1) Joonas Ylikarhi PoTa 13.12 2) Jan Runsten PoTa 13.46 3) Juho Keskinen PoTa 14.03 4) Pekka Kaunisto PoTa 14.13 5) Danny McNab PoTa 14.52 6) Joonas Peltonen PoTa 14.59 7) Joonas Heinilä PoTa 15.25 Cupsarja: 1) Joonas Ylikarhi PoTa 2) Mika Pihkoluoma RSP 3) Jan Runsten PoTa 4) Juho Keskinen PoTa 5) Pekka Kaunisto PoTa 6) Teemu Salonen PoTa 7) Jyrki Lepistö PoTa 8) Danny McNab PoTa 9) Joonas Peltonen PoTa 10) Joonas Heinilä PoTa 11) Ari Niittymäki PoTa 12) Ossi Aalto RSP 13) Timo Rapeli RSP
mika pihkoluoma kirjoitti 2.6.2020 klo. 22:50
SaC1. tempo 10km rsp Vasarainen
Sebastian Kuusisto pota 16,47
Karoliina Kuusisto pota 19,01
Kristoffer Kuusisto pota 22,58
m-70
Jukka Rintala pota 17,19
N-yleinen
Sanna Juujärvi rsp 16,09
Anu Pörsti popyka 18,54
M-40
Teemu Salonen pota 14,27
Ossi Aalto rsp 16,19
M-50
Mika Pihkoluoma rsp 13,42
JyrkiLepistö pota 14,51
Ari Niitymäki pota 15,42
Timo Rapeli rsp 16,24
M-Yleinen
Joonas Ylikahri pota 13,12
Jan Runsten pota 13,46
Juho Keskinen pota 14,03
PekkaKaunisto pota 14,13
Danny MC Nab pota 14,52
Joonas Peltonen pota 14,59
Joonas Heinilä pota 15,25
Jyrki kirjoitti 5.10.2019 klo. 15:23
Satakunta Cup 9
Cyclocross
Kirkkokallio
1km
N-4
1. Elsi Kallio 0.6.35,

N-6
1. Lotta Männistö 0.5.39,
Martta Korventausta dns

N-8
1. Vilhelmiina Salonen 0.3.30,
2. Ellen Kallio 0.4.00,

M-8
1. Onni Männistö 0.3.57,

3 km
M-8
1.Niilo Korventausta 12.07,

M-10
1. Valtteri Salonen 11.57,
2. Akseli Kallio 12.06,
3. Tomas Koivuniemi 13.48,
Kolme kierrosta 9.6 km
M-14
1. Sebastian Kuusisto PoTa 24.01,
2. Leo Fabig PoTa 24.39,
5 kierrosta 16 km
M-yl
1. Joonas Ylikahri PoTa 0.36.17,
2. Daniel Mcnab TuUl 0.38.44,
3. Teemu Salonen PoTa 0.41.11,
4. Pekka Aalto Rsp 0.43.50

M-50
1. Jyrki Lepistö PoTa 0.39.41,
2. Pekka Saari KoiIsku 0.42.22,

Satakunnan Cup

1. Joonas Ylikahri PoTa 0.36.17,
2. Daniel Mcnab TuUl 0.38.44,
3. Jyrki Lepistö PoTa 0.39.41,
4. Teemu Salonen PoTa 0.41.11,
5. Pekka Saari KoiIsku 0.42.22
6. Pekka Aalto Rsp 0.43.50,
Jyrki kirjoitti 5.10.2019 klo. 15:19
1km
N-4
1. Elsi Kallio 0.6.35,

N-6
1. Lotta Männistö 0.5.39,
Martta Korventausta dns

N-8
1. Vilhelmiina Salonen 0.3.30,
2. Ellen Kallio 0.4.00,

M-8
1. Onni Männistö 0.3.57,

3 km
M-8
1.Niilo Korventausta 12.07,

M-10
1. Valtteri Salonen 11.57,
2. Akseli Kallio 12.06,
3. Tomas Koivuniemi 13.48,

M-14
1. Sebastian Kuusisto PoTa 24.01,
2. Leo Fabig PoTa 24.39,

M-yl
1. Joonas Ylikahri PoTa 0.36.17,
2. Daniel Mcnab TuUl 0.38.44,
3. Teemu Salonen PoTa 0.41.11,
4. Pekka Aalto Rsp 0.43.50

M-50
1. Jyrki Lepistö PoTa 0.39.41,
2. Pekka Saari KoiIsku 0.42.22,

Satakunnan Cup

1. Joonas Ylikahri PoTa 0.36.17,
2. Daniel Mcnab TuUl 0.38.44,
3. Jyrki Lepistö PoTa 0.39.41,
4. Teemu Salonen PoTa 0.41.11,
5. Pekka Saari KoiIsku 0.42.22
6. Pekka Aalto Rsp 0.43.50,
Pekka Kaunsito kirjoitti 28.9.2019 klo. 16:12
28.9.2019 SaM MAASTO (PoTa)

Pojat (5,5km)

1. Loe Fabig (M14) 19.57
2. Valtteri Salonen (2009) 37.45
3. Tomas Koivuniemi (2009) 38.10
4. Olli Männistö (2012) 40.36
5. Luukas Lonnberg (2013) 45.18

Naiset Yleinen (11km)

1. Elle Porri 48.03
2. Mari Fabig - 1 kierros

Miehet Yleinen (16,5km)

1. Kare Kaskinen 51.10
2. Ossi Aalto 55.12
3. Mikko Setälä 55.38
4. Joonas Ylikahri 55.38
5. Pekka Kaunisto 58.24
6. Jarkko Kujamäki 59.51
7. Jyrki Lepistö 1:00.05
Ilkka V kirjoitti 8.9.2019 klo. 16:07
8.9RSP:n Mestaruusmaantie ja Jorma Virtasen muistoajo
55km
Naiset
1) Minna Mäkiranta TuUl 1.38.14
2) Sanna Juujärvi RSP sa.
3) Sari Auramaa TuUl sa.
Essi Hyle PoTa DNF.
Anu Pörsti PoPyKa DNF.

Miehet
1) Joni Loukkola CCH-IH 1.27.22
2) Mika Pihkoluoma RSP sa.
3) Danny McNab TuUl sa.
4) Jyrki Lepistö PoTa sa.
5) Teemu Lindroth RSP sa.
6) Juho Keskinen PoTa 1.30,22
7) Ossi Aalto RSP 1.31,58
8) Timo Rapeli RSP 1.34,08
9) Hannu Keskitalo RTU 1.38,14
10) Jouni Suoniemi TuUl sa.
Joonas Ylikahri PoTa DNF.

Keskeytykset johtuivat väline rikoista
Ilkka V kirjoitti 4.9.2019 klo. 09:59
Jorma Virtasen muistoajot/RSP:n mestaruus- maantie ajot su 8.9 klo 12, (ilmoittautuminen paikanpäällä mieluiten 11.15-11.30)Lähdepellon urheilukeskuksesta. RSP:n jäsenille maksuton, muille 10€ Matka 55km, sarjat naisille ja miehille.
Timo R. kirjoitti 29.8.2019 klo. 20:12
Viikkotempo 29.8.2019 tulokset

Juha Nyyssönen IBD Cycling 13.36
Pekka Saari KoiIsk 14.22
Ari Niittymäki PoTa 15.28
Jukka Rintala PoTa 16.14
Inge Haugen PoTa 16.20
Essi Hyle PoTa 16.29
Akseli Ylikoski PTU 16.49
Rauno Tuomi SäkY 16.55
Jussi Hakoniemi PoTa 17.11
Ismo Ahonkivi TT-Talli 18.03
Veijo Kari PoTa 18.09

Lämpötila 25,8 °C
Tuulen nopeus 5 m/s
Tuulen suunta kaakkoistuulta (115°)
Tuulen puuska 7 m/s
Ilkka V kirjoitti 23.8.2019 klo. 13:35
HUOM!!
RSP:n avoin mestaruustempo on keskiviikkona 28.8 klo 18.30 Lähdepellon urheilukeskuksessa
Jarno kirjoitti 22.8.2019 klo. 19:39
Satakymppi MC 22.8. lounaistuuli 2m/s, puuska 5m/s, lt. 17,2 astetta celsiusta
Ismo Ahonkivi TT-talli 17.33
Jussi Hakoniemi PoTa 16.56
Rauno Tuomi SäkY 17.15
Akseli Ylikoski PoTa 16.48
Jukka Rintala PoTa 15.55
Eero Tiuttu TT-talli 15.37
Jari Hyle PoTa 18.05
Essi Hyle Pota 15.55
Jykä Lepistö Vastarannankiiskit 16.08
Ari Niittymäki PoTa 15.41
Pekka Saari KoiIsku 14.14
Joni Loukkola CCH 12.39