Harjoitusaikataulu

VOIMISTELUKOULU 2018-2019

RYHMÄ

PÄIVÄ

KLO

Kuperkeikka tytöt ja pojat 3 v. TI 15.30-16.15
Kuperkeikka pojat 4-5 v. TI 16.00-17.00
Voltti-ryhmä, 7-13 v. TI 16.00-17.30
Hyppy tytöt 4-5 v. aloittelijoille KE 16.30-17.30
Kuperkeikka tytöt 4-5 v. KE 17.30-18.30
Kuperkeikka tytöt 6-8 v. KE 18.30-19.30
Kuperkeikka pojat 6-8 v. KE 18.30-19.30
Kuperkeikka tytöt ja pojat 9-14 v. KE 19.30-20.30
Aikuiset 15 v. ja vanhemmat KE 19.30-21.00
Temppuklubi 1-3 v. + aikuinen PE 15.30-16.30
Team Gym -harrasteryhmä Skippers, 9-13 v., jatko PE 18.30-20.00
Team Gym -harrasteryhmä Daisies, 9-13 v., aloittelijoille LA 12.00-13.30
Piruetti tytöt 4-5 v. aloittelijoille LA 12.00-13.00
Piruetti tytöt 6-8 v. aloittelijoille LA 13.00-14.00

Kaikki ryhmät harjoittelevat Porin Urheilutalon telinetilassa.

Voimistelukoulun harjoitukset alkavat viikolla 35 (27.8.2018 alkava viikko).

Voimistelukoulu järjestetään syksyllä 2018 viikoilla 35-51 ja keväällä 2019 viikoilla 2-17.
HUOM! Lauantain Piruetti- ja Team Gym Daisies-ryhmillä syyskausi päättyy viikolla 49 (la 8.12.).

Kevätkaudella 2019 jatketaan samoilla ryhmillä kuin syyskaudella 2018 eli ryhmiin ei tarvitse ilmoittautua uudelleen.

Muutokset harjoitusaikatauluihin syyskaudella 2018:

  • Pe 7.9. Team Gym Skippersin harjoitukset peruttu, muilla ryhmillä harjoitukset normaalisti
  • Koulujen syyslomaviikolla (vk 43) ei ole harjoituksia
  • La 3.11. Harjoitukset peruttu alustavasti-> Urheilutalo varattu muuhun käyttöön
  • La 17.11. Harjoitukset peruttu -> Urheilutalo varattu muuhun käyttöön
  • Pe 23.11. Harjoitukset peruttu -> Urheilutalo varattu muuhun käyttöön
  • Pe 14.12. Temppuklubin harjoitukset peruttu, Team Gym-ryhmällä harjoitukset normaalisti.
  • La 15.12. Harjoitukset peruttu -> Urheilutalo varattu muuhun käyttöön

Muutokset harjoitusaikatauluihin kevätkaudella 2019:

  • La 12.1. Harjoitukset peruttu -> Urheilutalo varattu muuhun käyttöön
  • La 26.1. Harjoitukset peruttu -> Urheilutalo varattu muuhun käyttöön
  • Koulujen hiihtolomaviikolla (vk 8) ei ole harjoituksia.
  • Pe 19.4. (pitkäperjantai) ei ole harjoituksia