Syksyn 2017 kilpailut

22.9 Harkkakisa Urheilutalolla (ylempiin luokkiin pyrkiville)

Harkkakisa järjestetään 22.9 klo 16-18 Urheilutalolla.

7.10 Vaasan telinetaitureiden syyskilpailut

Aika ja paikka:

Lauantai 7.10.2017

Volttihalli, Runsorintie 1, 65380 Vaasa  HUOM! Uusi paikka

HUOM! AIKATAULU PÄIVITTYNYT!!

Aikataulu: 

Klo 8.30–9 E, F ja G -lk lämmittely

Klo 9-10 E,F ja G-lk telinekokeilu

Klo 10–12.30 E,F ja G-lk kilpailu 

 

Klo 12.30–13 B-lk lämmittely

Klo 13-13.15 B-lk  sisäänmarssi ja E,F & G-lk palkintojen jako

Klo 13.15-15.30 B-lk kilpailu 

 

Klo 16-16.30 C-lk lämmittely

Klo 16.30-16.45 C-lk sisäänmarssi ja B-lk palkintojen jako

Klo 16.45-18.15 C-lk kilpailu 

 

Klo 18.15-18.45 D-lk lämmittely

Klo 18.45-19 D-lk sisäänmarssi ja C-lk palkintojen jako

Klo 19-20.15 D-lk kilpailu 

Klo 20.30 D-lk Palkintojenjako

Kilpailupaikalla tulee olla hyvissä ajoin (15 min) ennen lämmittelyn alkamista kilpailupuku & verrytteluasu päällä hiukset kiinni laitettuina.

Kaikki kilparyhmäläiset sekä minionit ilmoitetaan automaattisesti kilpailuun. Jos et pääse osallistumaan niin ilmoitathan siitä Lauralle viimeistään tiistaina 19.9.

Taitoryhmäläiset tekevät kisailmoittautumisen suoraan Lauralle sähköpostiin lauraaanneli(at)hotmail.com viimeistään tiistaina 19.9.

HUOM! Kilpailulisenssi kaudelle 2017-2018 tulee olla ostettuna viimeistään 17.9

20.10 Oman seuran seurakisa urheilutalolla

Aikataulu:

Kaikkien luokkien kisa klo 16.30, lämmittely klo 16

28.10 Isökyrö

Paikka: Isonkyrön liikuntahalli, Kyrööntie 15, 61500 ISOKYRÖ

HUOM! AIKATAULU ON MUUTTUNUT!

Aikataulu:

E-, F- ja G-luokat: lämmittely ja telinekokeilu klo 8-9.30, kisa klo 9.30-11

B-luokka nuoremmat: lämmittely klo 11-11.30, kisa klo 11.30-13.30

B-luokka vanhemmat: lämmittely klo 12.55-13.25, kisa klo 13.30-14.30 (lämmittely alakoulun salissa 50 m:n etäisyydellä liikuntahallista, käynti ulkokautta)

C-luokka: lämmittely klo 14.30-15, kisa klo 15-17

D-luokka: lämmittely klo 17-17.30, kisa klo 17.30-19

 

Kilpailupaikalla tulee olla hyvissä ajoin (15 min) ennen lämmittelyn alkamista kilpailupuku & verrytteluasu päällä hiukset kiinni laitettuina.

Kaikki kilparyhmäläiset sekä minionit ilmoitetaan automaattisesti kilpailuun. Jos et pääse osallistumaan niin ilmoitathan siitä Lauralle viimeistään tiistaina 10.10.

Taitoryhmäläiset tekevät kisailmoittautumisen suoraan Lauralle sähköpostiin lauraaanneli(at)hotmail.com viimeistään tiistaina 10.10.

3-5.11 Turku (vain kilparyhmille ja minioneille)

Paikka:  Alfan Liikuntakeskus, Raunistulantie 15 Turku

Alustava aikataulu:

Perjantai 3.11.

Klo 17:00             tyttöjen maajoukkuelinjan pakolliset, nuoremmat ja vanhemmat

                            kilpalinjan E-luokka

Telinekokeilu klo 15:30

HUOM! E-luokan kilpailupäivästä johtuen E-luokan kilpailuun osallistuminen on vielä epävarmaa!

 

Lauantai 4.11.

klo 10:30             Tyttöjen kilpalinjan B-lk ja kilpalinjan F- ja G-luokka

B-luokan Verryttely klo 9:55-10:25

F- ja G-luokan telinekokeilu klo 9 alkaen

 

klo 13:30             Tyttöjen kilpalinjan C-lk

Verryttely klo 12:55-13:25

 

klo 17:00             Tyttöjen kilpalinjan D-lk

Verryttely klo 16:25-16:55

 

Kilpailupaikalla tulee olla hyvissä ajoin (15 min) ennen lämmittelyn alkamista kilpailupuku & verrytteluasu päällä hiukset kiinni laitettuina.

Kaikki kilparyhmäläiset sekä minionit ilmoitetaan automaattisesti kilpailuun. Jos et pääse osallistumaan niin ilmoitathan siitä Lauralle viimeistään maanantaina 23.10.

Jätä kommentti

Tietosuojavarmistus * Aikakatkaisu.